Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Sobota 23. listopad 2019 (01:29 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Střelec
Klement - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Saša

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Hradčovjanka

Malebné údolí řeky Olšavy, dělící Vizovickou a Strážnickobrodskou vrchovinu, neobdařila příroda mimořádným bohatstvím kraje. Obyvatelé regionu se živili převážně zemědělskou prvovýrobou. Už to svědčí o tom, že zaměstnání bylo sezónní, vyznačující se těžkou dřinou od rána až do večera. Přesto se mládež scházela po práci ke společenským zábavám, kde převládal hlavně zpěv. Taková zábava brzy vyprodukovala, jako jistý druh nadstavby, doprovodnou muziku. Byli to hudebně talentovaní chlapci, vedeni učitelskými pomocníky při farní škole v Hradčovicích.

Koncem minulého století založil malý soubor pan KOLEK, varhaník zdejšího kostela a po něm přebírá kapelu jeho syn BOŘIVOJ KOLEK, výborný vojenský muzikant. Pak následovali CYRIL MALINA, RUDA KOLEK, FRANTIŠEK HRUBOŠ, MIREK KUPEC a v současné době vede kapelu JARDA BURÁŇ. Mladí členové souboru jsou převážně absolventy Lidové školy umění v Uh. Brodě a mnozí vykonávali základní vojenskou službu u vojenských muzik.

Kapela hraje pravidelně, má bohatý hudební repertoár, včetně aktuálních skladeb současných a známých skladatelů dechové hudby.

LOKALIZACE

DALŠÍ INFORMACE: http://www.hradcovice.cz

AKTUALIZACE: Pavel Kuča org. 56, 25.02.2007 v 13:45 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Svatý Kliment víc než kdo jiný si zimu oblíbí.
 
23.11.2001: Ministr vnitra Stanislav Gross podepsal s představiteli České zbrojovky smlouvu na dodání 46 tisíc pistolí CZ 75D Compact pro českou policii.
23.11.2001: Dozorčí rada Volkswagenu rozhodla o struktuální přestavbě platné od ledna 2002. Koncern bude rozdělen na skupinu "klasických" značek (VW, Škoda, Bentley, Bugatti) a skupinu značek "sportovních" (Audi, Seat, Lamborghini).

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz