Znamení zvěrokruhu Střelec Štír Váhy Panna Lev Kozoroh Vodnář Ryby Beran Býk Blíženci Rak POLSKI FRANCAIS DEUTSCH ENGLISH ČESKY VSTUPENKY TÝDEN ZÍTRA DNES KALENDÁŘ PRODEJNY NÁPOVĚDA REKLAMA ZPRÁVY ENCYKLOPEDIE
Návrat na hlavní stranu
Sobota 23. listopad 2019 (01:28 hodin)

Dnešní znamení zvěrokruhu: Střelec
Klement - blahopřejeme !
Z kalendáře zvířat: Saša

Fulltext
NÁŠ TIP: Nastavte si Kalendář jako výchozí domovskou stránku.

 

Cimbálová muzika Čardáš

Cimbálová muzika Čardáš
Historie cimbálové muziky Čardáš se začala odvíjet vlastně už před několika lety, i když tehdy o jejím vzniku ještě nikdo nic netušil. Téměř všichni její členové ve svých začátcích prošli ZUŠ v Bojkovicích a byli členy hudecké muziky, která pod vedením p. uč. Jaromíra Daňka při ZUŠ existovala mj. jako doprovodná složka pro dětský folklórní soubor Světlovánek.

Jádro budoucí cimbálové muziky se stmelilo na zájezdu s bánovským souborem Kohútek v roce 1999, kterého se muzika zúčastnila poprvé bez dospělého vedoucího.
Po roce plném změn a odchodů se podařilo obsadit všechny nástroje a muzika se začíná scházet k pravidelným zkouškám a vytváří svůj vlastní repertoár. Vystoupení k 25. výročí založení Světlovánku (1. 6. 2001) bylo vyvrcholením i "ukončením" společné práce a muzika se zde poprvé představila pod názvem ČARDÁŠ. Od tohoto data se začíná stále více uplatňovat jako samostatná muzika, premiérovým vystoupením se stává Hodové posezení u cimbálu v Nezdenicích.

LOKALIZACE


AKTUALIZACE: Renata Starobová (MÚ Bojkovice) org. 56, 16.03.2004 v 09:54 hodin
Copyright 1998-2019 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule

Svatý Kliment víc než kdo jiný si zimu oblíbí.
 
23.11.2001: Ministr vnitra Stanislav Gross podepsal s představiteli České zbrojovky smlouvu na dodání 46 tisíc pistolí CZ 75D Compact pro českou policii.
23.11.2001: Dozorčí rada Volkswagenu rozhodla o struktuální přestavbě platné od ledna 2002. Koncern bude rozdělen na skupinu "klasických" značek (VW, Škoda, Bentley, Bugatti) a skupinu značek "sportovních" (Audi, Seat, Lamborghini).

Zítra Pozítří
Zdroj: www.meteopress.cz